Jak przesłać duży plik graficzny?

W pracy projektanta, fotografa lub grafika często zachodzi potrzeba wymiany dużych plików między klientem lub współpracownikami. Wysyłanie pocztą elektroniczną zdjęcia lub pliku PDF o wielkości kilkudziesięciu MB jest raczej kiepskim pomysłem, nie należy bowiem zapychać komuś skrzynki, szczególnie, gdy nie wiemy jak szybkim łączem dysponuje.

Dobrym sposobem wymiany plików jest umieszczenie ich na swoim serwerze i przesłanie linku do ich ściągnięcia (przez FTP lub WWW). Niestety nie każdy ma własny serwer z odpowiednią przestrzenią dyskową. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą serwisy udostępniające swoją przestrzeń dyskową dla plików, które chcemy komuś wysłać. Większość z nich oferuje wersję darmową swoich usług, umożliwiającą zwykle wysłanie plików o wielkości do 100MB, przechowywanie ich na serwerze przez określony czas lub na zawsze, katalogowanie, zabezpieczenie hasłem itp. Serwisów takich jest sporo, ale do najciekawszych należą:

Życie dowodzi jednak, że w wielu przypadkach najpewniejszym i co ciekawe najszybszym sposobem wysyłania bardzo dużych plików jest przekazanie nagranej płyty CD lub DVD kurierowi pocztowemu.

Reklamy


%d blogerów lubi to: