Ciekawy serwis: Efekt przewracania stron

Tak a propos wydawnictw dostępnych on-line, właśnie znalazłem darmowy skrypt do tworzenia efektu przewracania stron z wykorzystaniem Flasha. Dzięki niemu każdy może wykonać własną gazetkę w internecie. Wystarczy tylko do sterującego skryptem pliku XML dopisać obrazy z kolejnymi stronami.

Istnieją też specjalne serwisy specjalizujące się w tworzeniu publikacji online w postaci wirtualnych kartek. Formatpixel dysponuje całkiem zaawansowanymi funkcjami edycyjnymi, niestety w wersji darmowej udostępnia jedynie 0,5 MB na dane i możliwość umieszczenia tylko jednego projektu:

Z kolei Issuu konwertuje do postaci książeczki online dowolny dokument PDF:

Dowolny plik (PDF, DOC, XLS, PPT) można natomiast przekształcić do formatu prezentacji online za pomocą serwisu iPaper:

Reklamy

2 Responses to “Ciekawy serwis: Efekt przewracania stron”


 1. 1 W. 4 października 2008 o 19:48

  ISSUU jest w porządku. Przeglądarka Flashowa działa płynnie, konwersja nie wywala się na PDFach zrobionych ze skomplikowanych plików PS. Można ładnie oskórować i wtopić we własną stroną. Wspomniałem o tym w artykuliku o issuu:
  http://wpodskokach.pl/2008/09/issuu-youtube-dla-pdf-ow.html
  Z drugiej strony na issuu kiepsko z usability i availability. Na przykład nie ma wyszukiwania na stronie. Screen reader też tego nie przeczyta. No i nie można zaznaczyć i skopiować do schowka. Dlatego warto publikować dokumenty także w postaci źródłowej.

 2. 2 Pressmo 26 lipca 2010 o 15:32

  htttp://www.pressmo.pl
  …a tu polska stronka się tym trudzącą. Z tą tylko różnicą że tu tak stworzoną publikację pobieramy na do siebie, w htmlu lub exe.


Comments are currently closed.
%d blogerów lubi to: