Ciekawy serwis: Jumpchart

Tworząc dla kogoś stronę www, niejednokrotnie brakuje sposobu na usprawnienie komunikacji z klientem. Oczywiście można się kontaktować, wysyłać maile, załączniki, ale brak prawdziwej interakcji bywa mocno ograniczający dla obu stron. Szczególnie dotkliwie jest to w przypadku wypełniania strony treścią, drobnych poprawek itp.

Idealną sytuacją byłoby, gdyby klient przygotowywał szkielet strony, z grubsza wypełniony treścią, zwłaszcza tekstem, a projektant skupiał się na wyglądzie, nawigacji, stylach itp. Taka sytuacja oczywiście nie zawsze jest możliwa, ale jeżeli klient wie jakie chciałby mieć podstrony w swoim serwisie i jaką treścią wypełnione, to warto zaproponować mu poziom interakcji wykraczający poza podsyłanie dokumentów Word’a i zdjęć.

Naprzeciw takiemu myśleniu wychodzi serwis Jumpchart. Jest on działającym online prostym edytorem stron www, dzięki któremu każdy może stworzyć strukturę strony i nawigacji, wypełnić ją treścią, dołączyć pliki, a następnie wyeksportować cały serwis w postaci gotowej do ostylowania przez projektanta. Nad poszczególnymi stronami mogą pracować odpowiednio zaproszone grupy osób, zaś edycja stron odbywa się w oparciu o język formatowania Textile (w którym nie używa się kodu HTML, tylko uproszczonych znaczników typu: *wyboldowane*, albo „nazwa linku”:http://www.adres.com/), nie jest to może edycja WYSIWYG, ale nie powinna być trudna dla przeciętnego użytkownika.

W wersji darmowej serwis nadaje się raczej do małych stron, ale może być ciekawym narzędziem dla klienta nieposiadającego edytora www, albo dla projektanta do szybkiego szkicowania struktury serwisu.

Reklamy

1 Response to “Ciekawy serwis: Jumpchart”  1. 1 CMS dla każdego i bez instalacji « Grafika Trackback o 18 stycznia 2009 o 21:25
Comments are currently closed.
%d blogerów lubi to: