Internetowe wizytówki – minimalizm w stronach www

Niedawno znalazłem chyba najbardziej minimalistyczną, a jednocześnie w pełni funkcjonalną osobistą stronę www. Należy ona do twórcy pewnego zestawu ikon. Oto ona (Pen & Think):

minimalistic

To wszystko. Nic więcej. Pierwszy link prowadzi do mapy Google, drugi do strony Google dla pracowników, trzeci to link do konta Flickr, czwarty do Twittera, piąty na stronę z ikonkami, a szósty do formularza kontaktowego stworzonego jako dokument Google Docs.

Pomyślałem, że to rozwianie genialne w swojej prostocie. Nie zawsze trzeba się silić na specjalną stronę. Większość naszej obecności w sieci to tzw. „life stream”, czyli wpisy na blogach, komunikatorach, zdjęcia w galeriach (w większości doskonale zastępujących własną stronę www). Skoro tak, to dlaczego w przypadku, gdy ktoś jednak chce mieć własną storonę, to nie potraktować jaj jako agregatora innych używanych serwisów. Okazuje się, że istnieją już serwisy prezentujące takie podejście i umożliwiające stworzenia własnej wizytówki:

Oczywiście podobne strony można stworzyć samemu, we własnej domenie. Galeria kilkunastu takich stron jest dostępna w serwisie Design Meltdown:

Reklamy

2 Responses to “Internetowe wizytówki – minimalizm w stronach www”


  1. 1 Łukasz Wyrębek 10 listopada 2009 o 11:28

    Szkoda, że nie istnieją podobne serwisy oferujące możliwość zrobienia własnej wizytówki online, z odnośnikami do rodzimych serwisów społecznościowych.

  2. 2 grochu44 15 listopada 2009 o 22:48

    Strona bardzo dobra :) jednak to chyba trzeba mieć taką pozycję, żeby się na to zdecydować.Ja na razie mozolnie rozwijam swoją blogo/stronę – http://www.grochu.eu , która jest totalnym przeciwieństwem dla prostoty strony, którą pokazałeś:)


Comments are currently closed.
%d blogerów lubi to: